Pracovní náplň asistenta pedagoga

pracovní náplň asistenta pedagoga pro žáky sezdravotním postižením -Aspergerův syndrom

Odpovědi
panenka

jeho pracovní náplní je zprostředkovávat výchovnou a vzdělávací činnost dětem se speciálním vzdělávacími potřebami, v případě potřeby pomáhat dětem s těžším zdravotním postižením se sebeobsluhou v době vyučování, na základě pokynů pedagogického pracovníka

  • je zařazen do Katalogu prací (NV č. 469/2002 Sb.)
  • předpoklady pro výkon jeho činnosti jsou v zákoně o pedagogických pracovních §20
  • akreditované vzdělávací kurzy pořádají Pedagogická centra a NNO