lubombar

Pračka Bosch Classixx 5 vrchní plnění. Při ždímání proniká voda přes gumové těsnění pod víkem.

Bohužel mám asi starší typ, (6let stará), kde ta guma pod víkem je vcelku s celou gumou, která spojuje buben s kostrou pračky. Výměna stojí 4000Kč.
V novějších typech jsou ty gumy oddělené a vyměnitelné samostatně.
Tak hledám nějaké náhradní řešení, protože problém je skutečně jenom mezi víkem a těsnící gumou pod ním.
Jak opravit- vyřešil již někdo tento problém?

Odpovědi
anonym

Zkusil bych gumu vyndat pokud tedy jde, nějakým přípravkem gumu oživit, ale zřejmě bude guma zpuchřelá, takže asi nic.
Vše však jde vyměnit-nějak to tam dali, ne?
Zkus kouknout ve sběrně, na sběrných dvorech apod. Při nasazování gumy použij mýdlo nebo jar, ne olej!

elektrikář

Než opravovat starou pračku kup si za 5000.-kč novou
Doplňuji:
Zkus pod celé víko zavřít igelitovou foliji. V kovomatu na skleníky prodávají dost silnou.