AnnMary

Prace v UK, hypoteka v CR, mam ji splatit predcasne?

Je pro me vyhodnejsi predcasne splatit hypoteku do konce roku, nebo to nema na nic vliv? Na vraceni penez z financniho uradu? Diky

Odpovědi
MiKu

Nejsem ani odborník ani finanční poradce, vycházím jen z vlastních zkušeností, ale hypoteční úvěr má na daňové přiznání (tedy FÚ) vliv jen odepsáním úroků za uplynulý rok a o to se sníží základ pro výpočet daně z příjmu. Předčasné splacení hypotéky je většinou nákladné, bankovní poplatky jsou nehorázné a obzvlášť za nedodržení doby fixace, je to na procenta za zbytek částky a nebývá to málo. Raději bych osobně volila variantu dál pravidelně splácet, do doby fixace (pozor většinou se musí nahlásit předčasné splacení tak 2 měsíce předem), třeba si tu nechat účet, ze kterého se úvěr hradí a vymyslet zdroj příjmu na tento český účet, třeba si tam převádět část výplaty z UK nebo kvůli vynechání častého poplatku za mezinárodní bankovní transakci poslat peníze jednou za čas..