Avatar uživatele
Registrovaný

Můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda můžu učit ve školce, když mám vystudované pedagogické lyceum.
--
Práce v mateřské škole

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

"Pedagogické lyceum" je dost neurčitý pojem...
;-)
Kukni na Zákon o pedagogických pracovnících... ( http://www.zakonyprolidi.cz/… ), §6 - odpovídá tvé vzdělání některému z požadavků definovaných v tomto paragrafu?

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Učitelka v MŠ musí splňovat kvalifikaci předepsanou zřizovatelem MŠ.
Většinou jde o SŠ pedagogickou se zaměřením na předškolní věk nebo
o vysokoškolské studium se stejným zaměřením.

Pedagogickým lyceem podle mne nelze nahradit ani jedno.
_______

Pedagogické lyceum máte ukončila nebo absolvovala, nevystudovala jste je.
Studovat lze až VŠ, na SŠ jste byla žačkou.


Avatar uživatele
Pokročilý

Mám pocit, že to nejde. Lyceum je něco jako lehčí gympl (tedy příprava a VŠ), v tvém případě s pedagogickým zaměřením. Mohla bys pracovat třeba jako asistent pedagoga...
http://www.stredniskoly.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

To záleží, jestli tě vezmou. Ale tenhle obor je spíš něco jako gympl pro budoucí učitelky na školách (počítá se s tím, že půjdeš na VŠ).

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.