pasecak

Práce s pdf dokumentem. změna dpi, formát dat a barevný režim. viz popis otázky.Poradíte?

1. Nízké rozlišení:
Prosíme zašlete nám Vaše tisková data s potřebným minimálním rozlišením 300 dpi.

2. Změnit barevný režim:
Barevný režim neodpovídá požadovaným čtyřem barvám.

3. Formát dat je větší:
Formát stran Vašich tiskových dat převyšuje formát 148 × 210 mm DIN A5, uvedený ve Vaší objednávce.

Odpovědi
mosoj

Pokusím se hádat.
V PDF již nic neupravíte. Pokud nemáte placenou verzi Adobe Readru.

  1. Aby jste dodal obrázek v rozlišení 300 DPI pro tiskový rozměr 148 × 210 mm musíte dodat obrázek o rozměrech 1748 × 2480 pix.(platí pro 300 DPI – pro jiné rozlišení je třeba přepočítat). Formát může být v TIF, BMP nebo JPG. Pokud si to žádají v PDF po úpravách to do PDF převést.
  2. Zřejmě chtějí barevný režim CMYK ( běžně se používá při tisku) a ne RGB ( používá se při zobrazení na monitoru).

Tomu požadavku pod bodem tři tak zcela nerozumím a nejsem si jist co je tím míněno. Zřejmě jste to nedodal v tom poměru stran A 5. Ale pokud dodržíte ty první dva body mělo by to být bez problémů

Upravy rozměrů včetně barevného prostoru lze udělat v jakémkoliv bitmapovém editoru ( GIMP, Photoshop, Zoner a pod.).

Pokud máte zájem ozvěte se na email. Aby bylo možno poradit je třeba znát podrobnosti.