Pokročilý

Práce s fotografiemi

Prosím o radu jak v programu GIMP2 nebo Adobe Photoshop provést fotomontáž.Prý by to mělo v těchto programech jít,ale ať dělám cokoliv,nemohu na to přijít.Jedná se mi o např.přesunutí syna z jedné fotky na druhou fotku třeba ke mě apod.
Je jednoduchý program Face On Body,ale po nainstalování jde jen pár minut a pak to chce kód,který nikde není.Děkuji
Doplňuji:
Mám i Zonera,ale pořád nechápu jak na to.V PhotoFiltre se dostanu jen k tomu,že si otevřu dvě fotografie a pa už si nevím rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ve Photoshopu

1. Udělat výběr přesouvaného třeba magnetickým lasem
2. Pozadí - Obraz/Duplikovat
3. Přetáhnout myší výběr na nové pozadí
4. Přizpůsobit rozměr přetahovaného - Úpravy/Transformace
5. Spojit obě vrstvy - Vrstva/Do jedné vrstvy
6. Přetáhnout na duplikát
7. Gumou vymazat nepřesnosti
Jestli nepotřebujete velkou přesnost, můžete duplikát vynechat. Je tam jen kvůli přesnému doladění gumou.

Další odpovědi:

Zlatý

Neodpovím, protože používám placenýho Zonera. Ten to umí a pro stabilní a častou práci doporučuji placenou verzi toho či onoho.

Zlatý

V Gimpu mi to taky nešlo, protože mi nesedí práce s vrstvami, ale koláže se dají krásně dělat ve Photofiltre. Otevřu si třeba dva obrázky vedle sebe, přizpůsobím je velikostí a pak z jednoho z nich vyříznu pomocí polygonu postavu. Dám v úpravách vyříznout, pak pravé myšítko => kopíruj, přesunu se do druhého obrázku a dám vložit. Než volbu potvrdím, můžu s obrázkem volně pohybovat. Udělala jsem z fotek vnuků dvojčata, ačkoliv je mezi nimi 11 let věkový rozdíl - analogovou fotku jsem naskenovala a další postup viz výše. To je jen malá ukázka, dělám i gify a jiné srandičky. Na práci s Photofiltre se dají najít na netu různé návody.
Doplňuji:
Hledej třeba tady : http://obrazky-u-astinka.webno de.cz/
Já mám teď strašně zpomalený PC a hledám příčinu, tak víc nepošlu, ale snad tam něco najdeš. Můžeš taky zadat do vyhledávače photofiltre a ono se něco nabídne.

Zlatý

Stříbrný

Na podobné věci používám hlavně Photofiltre. Vystačí i free verze, ale před časem jsem koupil placenou verzi, která toho umí hodně. Komu tento program vyhovuje a chce si ještě více "pohrát" tak doporučuji koupit. Zonera jsem rovněž zkoušel a k této práci se také hodí. Co mi absolutně nevyhovovalo byl gimp. Má úplně jiné ovládání než všechny obvyklé programy vč. Photoshopu. Člověk si na něj musí zvyknout.

Tak třeba tohle http://img.nadapenny.com/…
je v Gimp ze dvou obrázků.

Zdroj: http://www.gimp.cz/tema/tutori aly/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.