Práce na zkrácený úvazek

Ráda bych věděla, jak je to u práce na zkrácený úvazek s dovolenou (na tu není nárok údajně), s výpovědní dobou a se započítáním odpracované doby na důchod. Klidně můžete přidat další užitečné informace, uvítám cokoliv. Předem děkuji. Vlasta

Odpovědi
standa

Pokud máte uzavřenu klasickou pracovní smlouvu a máte ´jen´ zkrácený úvazek, tak je vše v pořádku:

  1. na dovolenou máte nárok v plném počtu dní (náhrada v penězích za 1 den takovéto dovolené je ale samozřejmě zkrácena podle velikosti úvazku)
  2. výpovědní doba je stejná jako při plném úvazku
  3. odpracované dny jsou pro potřeby důchodu započteny stejně jako při plném úvazku (samozřejmě, že na budoucí výši důchodu bude mít vliv snížený příjem z důvodu zkráceného úvazku, ale aby se jednalo o citelné snížení důchodu, muselo by se jednat o dlouhodobý zkrácený úvazek v řádu let..)

Určité problémy s dovčou, výpovědní dobou ap. by mohly nastat pokud byste měla uzavřenou např. Dohodu o pracovní činnosti, v takovém případě napište otázku znova 🙂