Práce na živnostenský list

Ahoj, prosím, poraďte. Chci se zeptat, co obnáší práce na živnostenský list (výhody, nevýhody) + jak si tento papír zařídit? Díky!

Nejlepší odpověď
PO

Tak živnostenský list získáte na Živnostenském úřadě, kde vyplníte formulář. Jinak nevýhody jsou asi takové, že si musíte platit sám zdravotní a sociální, na konci roku se Vám nasčítají daně, neplatíte je měsíčně jako u zaměstnavatele a výhody, že jste na „volné noze“, což znamená, že v mezích zákona si můžete pracovat, jak chcete a možná si i více vyděláte. ;)

Další odpovědi
Attack-design

Zajít na magistrát a nechat si ho vystavit na živnost jakou potřebuju, stojí 1000kč ale zpravidla už je na počkání, potom sed zajít do 7 dní zaregistrovaz na finančák, a pak už jen každý měsíc si platit zdrav. + sociální a jednou za rok přiznat daně, tot vše

Lencis

Jen pro doplnění:
Záleží také v jaké situaci se nacházíte. Pokud jste např. na mateřské dovolené nebo jste zaměstnána (a váš příjem od zaměstnavatele by byl alespoň prozatím větší než příjmy z podnikání) můžete mít ŽL a přitom nemusíte odvádět sociální ani zdravotní. Doporučuji zajít na Živnostenský úřad a tam vaši situaci probrat, určitě vám poradí. Vyřízení ŽL je dnes opravdu velmi jednoduché a i podmínky pro podnikání (myslím teď ty byroktatické) nejsou špatné. Zrušila se povinná daň, nemusí se vést podrobné účetnictví atd…