Lubínek

Mohu dostat výpověď, když firma přechází na práci na tři směny a já ji mám od lékařky zakázanou?

U nás ve firmě pracuji na dvě směny a tak mám napsanou i smlouvu. Závodní lékařka mi zakázala pracovat na tři směny, ale firma přechází na třísměnný provoz. Mohou mi dát výpověď? Dostanu odstupné? Nebo mě mohou přeřadit na méně placenou a nekvalifikovanou práci? Nebo mi dají výpověď bez odstupného?

Odpovědi
ivzez

Nemůžete-li na základě posudku závodního lékaře vykonávat sjednanou práci
(nebo pracovat v nočních směnách), jsou v podstatě možné všechny uvedené varianty. Výpověď může být s odstupným i bez něj – to bez dalších informací nelze lépe posoudit.

Zajímavé je sjednání dvousměnného provozu v pracovní smlouvě. V takovém případě Vás zaměstnavatel nemůže bez Vašeho souhlasu zaměstnávat
v třísměnném provozu (zde je navíc i posudek závodního lékaře) …

Zajímalo by mne, jak to dopadne. Dáte nám vědět?