Práce na dohodu o pracovní činnosti

Jsem normálně zaměstnaná a přitom mám ještě brigády formou Dohody o pracovní činnosti.Zajímalo by mně,jestli z výdělku do 2000kč hrubého z brigády,budu platit daň ze mzdy a soc.a zdr. pojištění,když vlastně tohle platím u prvního zaměstnavatele­.Vím,že nad 2000 kč se tohle všechno platí,ale někde jsem četla o termínu – výdělek malého rozsahu a to je právě 1999kč.

Odpovědi
Jambalaya

Ano, do 2000 Kč se jedná o práci malého rozsahu ze kterého se sociální pojištění neodvádí. Na to se informujte v účtárně příslušného zaměstnavatele. Co ale budete bohužel platit je srážková daň z příjmu, neboť nemáte na brigádě podepsané prohlášení. Co ale nechápu je, proč máte kvůli 2000 Kč dohodu o pracovní činnosti a nikoliv dohodu o provedení práce?
Nevím ale jak vysoký máte příjem z HPP.

Doporučení: domluva se zaměstnavatelem na DPP nikoliv DPČ s úhradou mzdy nikoliv měsíčně, ale třeba čtvrtletně, aby příjem převýšil Kč 5.000 hrubého. Za zdaňovací období podejte daňové přiznání.