joeyk

Práce na dohodu + načerno = nechce mi zaplatit – co dělat?

Pracovala jsem na dohodu o provedene praci 5 tydnu – ve smlouve bylo max 150 /rok a 4000kc/mesic/25hod. Domluvili jsme se ze mi da prvni mesic 15 hrubeho a tedy zbytek minus 4 taci posle na ucet. Takze to vyslo tak, ze za 4 dny jsem odpracovala to co bylo ve smlouve a zbytek do konce mesice bylo nacerno. Nasla jsem si ale lepsi praci kde byla konecne poradna smlouva a predchozi zamesnatni jsem ukoncila. Do ted mi byvali zamestnavatel poslal jen 4 tisice a zbytek cca 10 tisic dluzi. Nereaguje na meil. Co muzu delat? Muzu to nahlasit na nejake urady? Mam sanci na zbytek penez? Mam strach ze zapre ze jsem tam vubec tak dlouho pracovala.
Doplňuji:
v te smlouve bylo ze muzu odpracovat za mesic 25hodin za 4000kc, bylo to jen tak aby nemusel platit socivalni a zdravotni. Ja tedy odpracovala 5 tydnu tudiz jakoby 2× 4000kc bych mela dostat urcite podle smlouvy a zbytek buh vi kdy

Nejlepší odpověď
anonym

Dneska budu mimoradne hodna a tim padem se radsi nebudu vyjadrovat.
Dnes mam slavnostni den a nebudu si ho kazit !
Protoze ja jsem asi debil a platim z kazde poslane faktury dane ! -iv-

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud to bylo na černo, tak to oficiálně z něj nedostanete.

Jedině co mě napadá tak pohrozit, že ho udáte na na SUIP (Státní úřad inspekce práce), sice tím vystavíte riziko i sobě, ale pokud jste nepobírala podporu tak by to pro Vás vyšlo buď zadarmo nebo jen nějaká symbolická pokuta.

Hlada

Ze smlouvy vplývá, že jste se dohodli na práci 150 hodin za 160 Kč/hod. Pokud jste odpracovala celých 150 hodin za první měsíc, mohla byste na základě smlouvy požadovat odměnu 24000 Kč. Zaměstnavateli byste mohla pohrozit, že v případě sporu budete požadovat tuto částku. Otázkou je doložení odpracovaných ho­din.