poiuzt

Prace – koho se zeptat

Zdravím,
na internetu nemuzu nikde najit praci ve svem oboru, kdybych chtel obcházet pracoviště za kym tam mam jit? je k tomu nekdo urceny kdo nabira nové pracovniky? Mam si sebou vzit zivotopis a maturitni vysvedceni?
Děkuji za odpoved

Odpovědi
M.

Dneska málokde seženeš práci pro svůj obor a ještě pokud (jak hádám) nemáš praxi. Nejlepší je se ptát po známých, případně do firmy zajít či zavolat, jestli mají volná pracovní místa, pokud to nenajdeš na internetu.

marci1

Zkuste se zeptat příbuzných, známých, sousedů. Myslím si, že obcházet firmy asi nebude mít žádný efekt. Záleží také na tom, kde žijete, ve větším městě naděje bude, v malém, či obci to bude těžší. Držím palce. 🙂

anonym

Tak já vždycku zajdu na personální oddělení (popřípadě chci nějakého vedoucího pracovníka).Jenže v okruhu 30 km jsem už obešel všechny firmy a nikde mě nechtějí (jsem starý..60 let)­.Takže už nevím kam jít.A to nám všichni budou říkat, že je práce dost, jen lidem se nechce dělat.
Životopis s sebou můžeš nosit, většinou ho chtějí když se vyplňuje dotazník (takže více kopií).A to vysvědčení asi nikdo nebude chtít vidět (jenže tohleto nevím, ale když hledal syn zaměstnání, tak ho na něm nikde nechtěli).