Práce Dabléra

Chtěl bych se dostat k filmu jako dablér(kaskadér), předpoklady na to myslím mám, avšak vím, že v dnešní době se k něčemu takovému dostat bez nějakých známosti je nemožné :(
Proto se Vás ptám, nevíte o nějakých agenturách, nebo na koho se mám s touto prosbou eventuálně obrátit??? Díky

Nejlepší odpověď
ReHu

V TV jsem viděla reportáže o kaskadérech. Ti čeští jsou i světově uznávaní.
podívala bych se na netu po kaskad.skupinách, tam trénují a učí se triky a tam je také hledají filmaři.

Další odpovědi
led

okrem fyzických predpokladov treba k tejto práci aj psychické (veď vlastne vo filme to nie ste vy, ale dotyčný herec), maximálnu trpezlivosť, vedieť sa pohybovať prirodzene pred kamerou a schopnosť počas nakrúcania zniesť aj rôzne … od režiséra, štábu, hercov, kolegov, koní i psov… Sú to peniaze, ale v prvom rade je to drina, drina a ešte raz drina.
Prihlásiť sa možno aj priamo, alebo cez niektorú umeleckú agentúru, je ich dosť. Sú aj na internete. Stačí zadať slová: umelecká agentúra kaskader dubler
Skúste začať najprv v niektorej skupine historického šermu, autokaskadérov­.Overte si svoje sily a schopnosti najprv u nich. Tu získate aj známosti.