Tender

Práce a registrace na po ukončení školy ÚP

Chtěl bych se zeptat, jestli se musím nějak registrovat na ÚP v případě,že končím školu, tím pádem nebudu studentem,ale práci už mám zajištěnou a smlouvu bych mohl podepsat ještě před ukončením studia. A kdybych tu smlouvu podepsal až potom, bude to jinak?

Nejlepší odpověď
panenka

Pokud ukončíte studium a máte ihned možnost nastoupit do práce bylo by dobré kdyby vám ten zaměstnavatel napsal datum nástupu do práce hned po skončení školy.

Další odpovědi
Michal Kole

Registrace na úřadu práce je hlavně proto, aby za Vás stát platil zdravotní pojištění když jste bez zaměstnání, protože zdravotní pojištění je platit povinné na rozdíl od sociálního (po je povinné platit pro živnostníky).

Pokud rovnou nastupujete po škole do zaměstnání, tak služby úřadu práce nepotřebujete