Tom.Noddy

Pr.: Podnikam napr. v gastronomii. Udela se mi nahle spatne a nemuzu nechat restauraci bez dohledu popr. zavrit..

..personal mam treba na dovolene, ci nemocenske, proste nema me v danou chvili kdo zastoupit. Sahnu treba po pribuznem, ktery samozrejme nema se mnou zadnou smlouvu, proste v nouzi pomuze za kazdou cenu. V tom prijde kontrola u UP. Povazuje se tento priklad jako prace na cerno?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Příbuzný může práci vykonávat bezúplatně, jen jako pomoc v rodině a to po dobu nezbytně nutnou k zabezpečení provozu. To potom samozřejmě práce „na černo“ není, ale jako výmluva pro stálý pracovní poměr to neprojde. Všechno lze prokázat, tak je lépe pro delší dobu sjednat třeba DPP, nebo DPČ.