******

Pozorujte a zapište do protokolu zbarvení. Zkuste vysvětlit rozdílná zbarvení. K čemu asi fenolftalein používáme?

Do vody jsme vhodili drobné hoblinky hořčíku a chvílí povařili, pak jsme zkumavku dali mimo plamen.
Po úniku bublin vodní páry byl u kovu vidět vývin drobných bublinek vodíku malé množství bílé sraženiny
......... ..... ........... Do roztoku jsme přikápli roztok fenolftaleinu. Roztok se zbarvil .............­...........
Do jiné zkumavky jsme dali trochu zředěné kyseliny sírové a také jsme přikápli roztok fenolftaleinu. Roztok
se zbarvil......­....... ...........
K čemu asi fenolftalein používáme:

Nejlepší odpověď
annas

My zde laboratorní práce neděláme. To je určitě váš úkol, která byste měl zvládnout a pak dát případně ke kontrole.

Další odpovědi
mosoj

Fenolftalein se používá v analytické chemii jako indikátor ekvivalentního bodu při titraci. Něco vám tady nehraje. Fenolftalein je v kyselině bezbarvý tak jak zde píše Pavluška. Takže přikápnutím fenolftaleinu do kyseliny sírové se roztok nemohl zbarvit. Muselo to být nějak jinak, nebo něco jiného.

Jinak je to také docela rychlé a silné projímadlo, ale k tomuto účelu se nepoužívá.

Pavluška

Používá se jako indikátor pH, v kyselině je bezbarvý, v zásadě má fialovou barvu.

Já s protokoly s chemie vždy zápasila, proto soucítím.