Happyday1991

Poznávačka tkání. Jak na ni?

Zdravím, mám zkoušku z poznávačky tkání (vesměs jsou to lidské a zvířecí) Jakož to neznalá, vůbec nevím jak se to mám učit. Nazpaměť to moc nejde, protože jsou podobné a přesto tak jiné. ☹ Poradil by mi někdo?
Doplňuji:
A mi třeba k tomu máme ještě doplnit o jaký orgán se jedná. Třeba tkáň ledviny a tak.

Nejlepší odpověď
beer

Začni tedy zde, není to tak složité jak vypadá..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tk%C3%A1%­C5%88
Doplňuji:
Najdi si tedy třeba tu ledvinu ve skriptech nebo na netu, mrkni na to, ať vidíš vše – včetně těch tkání a ono to půjde.
Určitě je ale nutné umět jednotlivé tkáně definovat a hlavně definicím rozumět (viz odkaz). Pokud jsi vedle, začni tedy tímto.

Další odpovědi
anonym

Když začala dcera studovat medicínu, tak to fungovalo tak, že třeťáci nováčky měli pod jakýmsi „patronátem“. Takže jim vysvětlovali to, co prvňáci měli problém pochopit. Vím, že toto funguje i na jiných školách. Takže se zkus obrátit na starší kolegy. Mají to za sebou a jsou v tomto směru určitě lepšími znalci. Dokáží poradit i to, jakým způsobem se na zkoušky připravovat k určitým profesorům.