Poznáte z kterého roku(přibližně) je tento ceník uzenin?

http://img.na­dapenny.com/t20/113­05/nadap034854621­950237.jpg

Nejlepší odpověď
Conchus

Myslím si, že z poloviny 70 až 80. let. Hlavně ta tlačenka za 25 a Vysočina. Ovšem v normalizačních dobách byly ceny dlouhodobě stálé, takže chyba v letech může být dost velká.

Další odpovědi
tom004

>Conchus< má v podstatě pravdu.Ke změnám ve velkém došlo až po roce 1989.Mezi roky 1965–1989 se ceny potravin měnili minimálně.

dudu

Průměrná hrubá mzda činila před Vánocemi v roce 1980 přesně 2656 korun. Na dočasně tolerovaných burzách frčely kazety BASF (za 180 až 200 korun) a gramodesky. Nový singl Boney M stál rovněž dvě stovky, nejnovější elpíčka západních kapel od 300 do 500 korun. Vděčným dárkem pro patnáctileté bylo třeba i čerstvé „bravíčko" propašované ze Západu, na burze zhruba za stovku.

Nevím zda tazatel uvádí ceník uzenin jako zajímavost nebo z nostalgie. Svoji informací o tehdejší průměrné mzdě uvádím s vědomím, že má jen dílčí vypovídací schopnost, avšak v dokládám, že při současných průměrných mzdách je nynější cena uzenin nabízená supermarkety vlastně proklatě nízká. Kvalitní Gothajský salám by při zachování relací měl stát nejméně 150 korun za kilo. Kupujeme-li ho např. za Kč 65/kg, pak nenaříkejme nad kvalitou tohoto aušusu. Nebo se mýlím.

anonym

Tipla bych si ,že podle toho selskýho to bylo později,ten byl vždycky hned vyprodán,býval velkým hitem.1978–1982!Už se mi to všechni plete,ale pár cen bych ještě dohromady dala.