annas

Poznáte významnou osobnost?

Americký spisovatel (zemřel 21. 10.), významný představitel beatniků. Známý je jeho román o toulání … Tento román je oříškem pro překladatele – proč?

Proč beatníci? Jaký měli vztah k životu a ke společnosti?

Nejlepší odpověď
vagra

On the road,se jmenuje jeho, u nás nejznámější kniha.
Je známo, že Kerouac se ve své tvorbě snažil o „spontánní psaní“. Legendární je skutečnost, že svůj román Na cestě psal na dlouhý svitek papíru, aby nemusel psaní přerušovat.
Po dokončení se ovšem svitku ujali redaktoři a jeho „spontánní prózu“ upravili.
Proto je jeho originál těžko přeložitelný do jiných jazyků.

Beatnici, beatová generace – umělecké a literární hnutí v USA 2. pol. 50. let. Vyznačovali se nekonformním postojem ke společnosti,taky zvláštním způsobem života- autostop, happeningy a drogy.Řídili se orientálními náboženskými formami např.buddhismem­.Jejich"hlavní město"bylo San Francisco

Zdroj: internet-vlastní

Další odpovědi
anonym

Jack Kerouac zemřel 21.10 1969
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Be­at_generation

hanulka11

Beatníci žili život na 100% a nesnášeli spoutanost, chtěli si prostě užívat

Zdroj: http://trent.blog­.cz/0512/co-je-to-beat-generation

anonym

zdravím Annas,nejsem si ovšem tou odpovědí stprocentně jistá,autora vím,ale o beatnicích skoro nic

annas

Buraku, nevadí, třeba někdo informace doplní.