MacChill

Poznáte podle zvuku sirény o jakou ze záchranných složek jde?

Napadlo mě to dnes, když sem kráčel a slyšel sanitku(?).Liší se zvuky vůbec?

Nejlepší odpověď
suaeda

Vozidla záchranářů mají sirény dost nejednotné. Co asi nevíte je, že např. u hasičů požívají více druhů zvukových poplachu podle toho zda pojedou k požáru, k havárce atd. Takže, když jim to houknou tak předem určená specializovaná skupina lidí už je dopředu informována o jaký zásah jde. Samozřejmě po poplachu hned následují informace, kde a co se stalo a jaká technika vyjíždí.

Další odpovědi
hanulka11

zde něco

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-od-sebe-rozeznam-policejni-hasicskou-a-zachranarskou-sirenu

cukrar

do dneska jsem si maslel že to poznám, ale letěla sanita se zvukem hasičů…
čuměl jsem jak…

Fredosar

Používání typu zvláštního výstražného a zvukového zařízení (ZVRZ) je sice stanoveno, ale praxe je taková, že to poznat nelze. Záleží na druhu a typu konkétního zařízení umístěného na konkrétním vozidle.Pokud má zařínení příslušnou homologaci,může být např. jak na vozidle ZZS, hasičů tak i policie. Zpravidla: 1.zvuk/tón – táhlý tón se používá při jízdě v provozu; 2.zvuk/tón – rychle přerušovaný se používá při vjíždnění ke křižovatce a do ní; 3. zvuk/tón se zpravidla nepoužívá.