Avatar uživatele
MacChill

Poznáte podle zvuku sirény o jakou ze záchranných složek jde?

Napadlo mě to dnes, když sem kráčel a slyšel sanitku(?).Liší se zvuky vůbec?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, suaeda před 4647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Vozidla záchranářů mají sirény dost nejednotné. Co asi nevíte je, že např. u hasičů požívají více druhů zvukových poplachu podle toho zda pojedou k požáru, k havárce atd. Takže, když jim to houknou tak předem určená specializovaná skupina lidí už je dopředu informována o jaký zásah jde. Samozřejmě po poplachu hned následují informace, kde a co se stalo a jaká technika vyjíždí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

zde něco

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-od-sebe-rozeznam-policejni-hasicskou-a-zachranarskou-sirenu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

do dneska jsem si maslel že to poznám, ale letěla sanita se zvukem hasičů…
čuměl jsem jak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fredosar

Používání typu zvláštního výstražného a zvukového zařízení (ZVRZ) je sice stanoveno, ale praxe je taková, že to poznat nelze. Záleží na druhu a typu konkétního zařízení umístěného na konkrétním vozidle.Pokud má zařínení příslušnou homologaci,může být např. jak na vozidle ZZS, hasičů tak i policie. Zpravidla: 1.zvuk/tón – táhlý tón se používá při jízdě v provozu; 2.zvuk/tón – rychle přerušovaný se používá při vjíždnění ke křižovatce a do ní; 3. zvuk/tón se zpravidla nepoužívá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek