Katusa

Poznáte někdo jméno květiny podle popisu?

Tchán měl takovou vělkou cibuli zasazenou v květináči, cibule koukala kus nad květináč, jinak měla norálně kořenový bal. Pěstoval ji celoročně uvnitř v domě. Její listy působily hojivě a protizánětlivě, párkrát do roka vykvetla do takovýho fialovýho kvítku…Měl ji moc dlouho, ale teď vypadá, že nepřežije pokus o přesazení. Měl ji moc rád, tak je mi ho líto, chtěla bych mu sehnat novou ať si má zase co dávat na drobná poranění, ale bez názvu to asi neseženu…Děkuju…
PS Ano teď vím, že jsem si měla z květu nechat semínka a zkusit je zasadit, ale to už teď nezachráním, květ zrovna nemá, cibule začala měknout, myslím, že kytička nemá moc šancí přežít
Doplňuji:
Děkuju moc všem za snahu pomoct, bude to nejspíš ta mořská cibule…tak teď už ji jen někde sehnat

Nejlepší odpověď
beer

Tak podle tvého popisu rostlinu nepoznám, zkus se podívat třeba na tyto cibuloviny sem a dej vědět, jesti našlas )):
http://www.kgar­dens.org/O1.htm

Další odpovědi
čárlí

Mohla by to být nejspíše tzv. mořská cibule, latinsky Crinum. Zkuzte ještě popsat listy.

hanulka11

nemohl by to být ladoník????

http://img.na­dapenny.com/t20/111­75/nadap041639403­920231.jpg

žolik

Já bych řekla že je to ALOE.

Zdroj: žolík