zjentek

poznáte, kdy už máte dost?

je to otázka čistě ve vztahu k penězům. Existuje v této otázce reálná rozlišovací schopnost, jak a kdy si určit hranici?

Nejlepší odpověď
fcoop

S jídlem roste chuť.

Další odpovědi
badisko

Na tuhle otazku uz jses jednou ptal…!!!!!

zjentek

badisco: opravdu? ..a kdy? moje otázky jsou veřejná věc, je možno to ověřit, sherlocku ,)
..je to asi sedmý případ, co eviduji, že píšeš lidem „jses“. Co to má znamenat? Tak snad -ses-, a nebo -jsi se-, a nebo -jste se-, nee? Vynalézáš více českých slov? Sakra člověče jsi v poradně, napiš do pošty annas, ta ti s tím pomůže ,)

anonym

Poradnu Annas bychom tady občas potřebovali všichni!
Zjevtek , který několikrát pobavil (např. samozřejmně atd.) by neměl mluvnicky nikoho umravňovat, nikdo tady není neomylný ačkoliv si to o sobě mnozí myslí.
Badisko možná udělá semtam hrubku, ale má vlastní pohledy a názory, což má také svou kvalitu.

zjentek

..k češtině: překlepy jsou lidské, v těch se babrá jen blázen. Upozornit na něco špatného, co má dotyčný vžito celý svůj život, to je druhá věc. Je dobré jej před tím varovat a to zvláště na poradně. Máš čas si projít všechny odpovědi poradce zpětně? Udělej to ..tak jako já to dělám, nežli se rozhodnu konkrétní osobu oslovit, tak jako jsem to udělal v příspěvku, na který reaguješ ty.
..k dotyčnému: nejlépe se prý lidé odhalí v soukromí a já místní nejlépe poznávám v osobní poště. Takže co chceš- chceš přeposlat, co mi za mou velmi krátkou dobu působení na odpovedi.cz nasral do schránky za hovna? Možná by to rozšířilo tvůj focus. Věř mi, chovám se slušně, ale jak vidíš, nejsem z marcipánu ,)
..o mně: umravňovat je mi cizí, spíše se snažím rozveselit ty „zatuhlé“ těmi mravy,i poradce. Že má dotyčný vlastní pohledy a názory je logické, vlastní pohledy a názory mám také a proto taky jsou na poradně statistiky, aby v tom bylo jasno, na to není potřeba tvé vyjádření zde.
..k tobě: když jsem u těch statistics, tvé přírůstky a úbytky v bodovém systému zde nejsou příliš závislé na hodnocení tvých otázek a odpovědí, zabýval bych se (více než čímkoli), proč tomu tak je, to bude mít také svou kvalitu ,)

anonym

Milý uživateli zjentek, vzhledem k tomu,
že k přiblížení úrovní naší případné konverzace musela bych použít služeb studnaře, stačí když naše tyto veřejné příspěvky do diskuze zůstanou k dispozici ostatním uživatelům.
Každý má nárok na vlastní úsudek a názor… I já!
Vnitřní poštu považuji za soukromou záležitost, takže nestojím o vaši nabídku přeposlání zpráv, které si píšete vnitřní poštou s jinými uživateli.
Zrovna tak ani já nebudu váš čerstvý soukromý příspěvek do mé schránky předávat jakýmkoliv způsobem dál.
Jen na závěr můj názor k vašemu působení na zdejší poradně: Někdo, kdo nabádá
k fyzickému násilí a tělesným trestům ať už
na zvířeti nebo jiném živém tvorovi , měl by se zamyslet jiným směrem než ke kritice banalit, kterých se dopouští ostatní uživatelé.
Dopustit se hrubky je rozhodně méně škodlivé než dopustit se hrubosti , natož surovosti,
ke které nabádáte v jedné vaší nedávné odpovědi v „psí poradně“.
Navíc: když si projdete vaše vlastní otázky i odpovědi,
tak při zachování zbytků soudnosti, musel byste si sebekriticky všimnout, že moje první poznámka zde v této diskuzi, kdy jsem se zastala uživatele badiska, měla své opodstatnění.
A na úplný závěr: zřejmě jsme tady
na Odpovědích každý z jiných důvodů. Já tady rozhodně nejsem proto abych tak jako Vy, „co nejlépe místní poznala soukromou poštou“.
Já jsem na poradně, ne na komunitním serveru nebo chatu, takže odpovídám
na otázky (pokud vím) a nesonduji soukromí ostatních uživatelů- „místních“, jak Vy říkáte natož abych ho zneužívala.
Někdo, kdo tak jako Vy, manipuluje s výrazy jing a jang, kritizuje současný úpadek lidstva atd.
by neměl tak zřetelně nezvládat svoje emoce, zlost a ješitnost.

zjentek

přiblížení úrovní případné komunikace ..to už bylo ono? ..a o čem to je? ..z příspěvku je pouze patrné, kdo jsi, nic víc.. Hele, připomínáš mi jednu děsnou svini, když píšeš ..mě. ,)

zjentek

ps: kopii odkazu na tuto diskusi, kterou jsem ti zaslal, mám v mé poště, včetně tvých pozdějších zpráv zacházející hvězdy ,) ..formuluj přesně

anonym

:Pro připomenutí:
Bronzový

zjentek

jen doplním, ta věc, kterou jej budete bít, musí být vždy tatáž a jen jedna ( třeba kus kůže, opasku), upravena podle velikosti psa. Časem tak docílíte, že pes se bude snažit dodržovat pravidla, sotva mu ten „nástroj“ pouze ukážete. Nezneužívat ,)

Doplňuji:
toto je doplňující odpověď k názoru ocko, co dělat, když už je tedy potřeba psa uhodit, nebo fyzicky postrašit. Nikdo snad pro tuto odpověď nebude mazat svého miláčka řemenem hlava nehlava, nebo jo? To doplňuji pro tupce, kteří mi v této souvislosti píší do osobní schránky. Někdy je dobré použít dva v jednom: klávesnice + mozek
Vepište odpověď…

zjentek

pro ty, které tento konkrétní příspěvek mylně nabádá k brutalitě, hrubosti a surovosti: čtěte soudně, pochopte pointu příspěvku prosím, nelze zdiskreditovat význam odpovědi pouze pro krátkozrakost a fakt, že jste (na podkladě nelibé formulace „budete bít“) nepochopili celý smysl příspěvku. Děkuji

anonym

zjentek, já jsem rotvikovi dala po hlavě pánví, až se mu zatmělo,to je ještě horší, jinak bych už asi nežila, to píšu na férovku a je mi jedno, kdo si co myslí, byl to můj největší miláček, ale až pak, až když si uvědomil, co ,může a co ne, takže tvá odpověď byla ok

anonym

Je mi líto, že máš takové zkušenosti a musela použít takové prostředky k ochraně vlastní osoby. Já molossy chovám mnoho desetiletí a psy jako takové více než padesát let a zkušenosti mám různé. Hodně psů ke mně umístil chovatelský klub a jednalo se o psy
s různými zkušenostmi, historií a v různém věku
takže zkušenosti jsem sbírala nejen teoretické, z vlastního chovu, ale za pochodu i praktické. Podotýkám, že mnoho let chovám psy XXXL a každý z nich váží mnohem více než já, někteří i dvojnásobek. Nebudu tvrdit, že jsem nikdy nemusela přistoupit k fyzickému trestu, ale NIKDY u vlastního psa (nebo po více než měsíci, kdy jsem se ho ujala), ale nikdy jsem nemusela používat fyzickou převahu nad čtyřkilovým psíkem. Takže odpověď zjevteka byla ok, ale jen pro ty, kteří nemají dost seběvědomí a zkušeností na to aby zvládli a vychovali malého teriéra bez mlácení řemenem atd. Přeber si to jak potřebuješ. Před tím, než musel tvůj rotvík dostat pánví po hlavě, došlo k mnoha výchovným chybám z tvé strany, protože k projevům dominance docházelo už dřív, jen byly přehlíženy, nepochopeny atd. A signály, které pes vysílá před útokem jsou také zřejmé. Prostě nejlepší je, nenechat dojít situaci až ke konfrontaci, o jaké píšeš. Potom už zbývá jen odrazit útok. Chyba byla na obou stranách, ale vina na tobě.

zjentek

díky sambo, upřímně. Je dobré vědět, že člověk nestojí proti krátkozrakosti sám. I když sám si taky poradím, chceš to třebas slyšet? Tak jo ,) ..asi tě to nebude zajímat, ale já si tu bohemicu nastudoval mnohem dříve, než jí praskla její natlakovaná buchta tady v diskusi. Mimo jiné, studoval jsem její vztah k fauně, je to veřejné, takže není problém a tam jsem celkem logicky vydedukoval profil osoby, která po různejch party tahá v kabelce svého zadkolízka, kterého zdeptá vždy (pozor, nebije- pouze tlačí, různě tahá a přemisťuje dle své vůle,psychika, trest zapnutí kabelky atd.) když vystrčí hlavu trochu více než je předpis.
Za všechny vybírám jeden příklad, kdy na otázku „jak ostříhat želvám drápky“ dotyčná jako poradce radí, cituji: „v domácích podmínkách bych použila plochý měkký pilník na nehty“. ..a tuto „fundovanou“ odpověď jí obodoval axl, což také o qualitě poradců a systému zde dost vypovídá.

anonym

Vážený uživateli zjentek: za běžných okolností Vás ignoruji, ale pokud se týká cokoliv přímo mojí osoby musím vnést objektivitu do diskuze. Vaše názory jsou Vaše názory, ale pokud vědomě překrucujete fakta, musím se ozvat.
Moje odpověď v otázce krácení drápků u želv, byla hodnocena nejen Dr.Axlem, ale dalšími čtyřmi uživateli z nichž někteří provozují veterinární praxi. Vaši odpověď na tuto otázku ohodnila jedině a pouze annas, u které se toto tvrdit nedá. A co se týče těch drápků: papírový pilník běžně užívají k ošetřování drápků moji přátelé, kteří jsou prof.teraristé a akvaristé a použití pilníku jim nahradí málo účinné broušení o kameny, které doporučujete Vy. Upřímně Vám přeji abyste byl úspěšnější když tomu tolik věnujete a tolik se snažíte, zatím však svými příspěvky vzbuzujete spíše pozornost a rozruch než-li respekt k úrovni Vašich odpovědí.

annas

Ad bohemica. Nejsem odborník, to máš pravdu. Ale četla jsem si odpověď v odkazu zjentka. Tam uvádějí to, co napsal. Jsou zřejmě různé postupy …