mezara

Poznáte erby?

Mám na obrázku nakreslené erby a mám poznat komu patřily (všechno je z dob Jiřího z Poděbrad). Všechn jsem našla až na: erb rozdělený do pěti částí- na čtvrtiny, ale jeden díl je ještě rozpulen a tam se nanachází žádný obrázek. v dalším dílu je něco jako korále, v dalším něco jako naušnice a v dalším něco jako kotva. Uprostřed toho se nachází květina. Nad tím erbem je něco jako polštář, na kterém jsou taková dvě křídla. Vůbec nevím co by to mohlo být- barevné to bohužel nemám.
Ještě mám jeden erb, kde jsem si našla, že by to mohli být Zajícové z Hazumburka, ale místo zajíců v erbu mají lva a šipku- nevíte co by to mohlo být?
Díky za každé tipy.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít stránku, Přehled šlechitckých erbů. Když erb znáte, nejlépe se orientujete sama.

http://www.oh­radech.eu/preh­led_erbu.html

Další odpovědi
Mc Merkurion

nešlo by to vložit obrázek?ono popis něco jako… je dost těžký