dudu

Poznačené karty?

Jistě se řada z nás setkala s výrazem cinknuté karty a zná jeho význam. Nevíte někdo co přesně znamená a jeho původ?

Nejlepší odpověď
annas

Slovo cink se začalo užívat vee zlodějské mluvě ve významu tajné znamení již v dávné minulosti.

Jinak Staročeský slovník uvádí význam slova cink (kromě bělma a očního zákalu) jako pětku (při hře v kostky) – původ francouzský – inq, přes němčinu ink).

Další odpovědi
BEAES

Původ sice nevím, ale jedná se o falešné, poznačené karty, s kterými by jste jen vyhrával.

quentos

anněs nejspíš vypadlo céčko – pět francouzsky – cinq, nálsedně tedy přes němčinu cink

annas

Quentosi, nevypadlo, zřejmě byl u původního významu slova použít i původní pravopis. Rovněž se mně to nějak nezdálo, ale nechtělo se mně víc hledat.