Mrs.problem

Pozná se, že na nás leze nějaká nemoc z bílého jazyku?

Když jsem byla malá, máma mi vždycky říkala „ukaž jazyk“, pokud byl bílej, byl to znak, že na mě něco leze. Ale nevim, jestli to není jen nějaké babské povídání. :D

Odpovědi
Lucijej

Babské řeči to rozhodně nejsou. V případě nemoci se na jazyku vytváří bílý povlak, který je plný bakterií. Buďto to značí nedostatečnou hygienu ústní dutiny, nebo taky to může znamenat napadení kvasinkami – Candidou, angínu…

Existuje i dignostika nemocí podle barvy povlaku:
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/diagnostika-podle-jazyka/

Drap

Jednoznačně se pozná, že je jazyk bílý. Toto bělání povrchu jazyka často doprovází anginy a podobně.

anonym

Anebo právě dojedný jogurt…