honza19hk

pozná někdo co to je?

Dnes se už dávno nevyrábí přesto se jí nemůže nic rovnat.
http://2i.cz/c38d6b41­92 určitě je tu někdo kdo s tím na vojně jezdil. kdopak si vzpomene na TTD?K čemu bylo vozidlo určené?

Škoda že tak rychle vymizely.
Doplňuji:
No vidiš a mě stojí tahle v garáži:-)
Byla to jediná tatra co byla schopná tahat 100tun v závěsu. Její nástupce tatra 815 8×8 VT už byla stavěná jen na 80tun.

Nejlepší odpověď
Rocker

TATRA 813 8X8 KOLOS
Doplňuji:
Minulý týden jsem úplně stejnou dolepil jako model,jen bez plachty.

Rocker

To máš asi velkou garáž:-)Máš ještě nějaký podobný poklady?

honza19hk

garáže mám udělané z bývalého kravína. Dále mám VT55,VT34,OT64 ,BRDM,ZIL 131,V3S PADT,LR Defender 110,BVP,VPV a MAZ 537.
Bohužel to je technika která hrozně žere. navíc s pásovou se nesmí na silnice,ikdyž to občas porušuju.

Pepa25

To nepochybuju, že to žere. Motor dvanáctiválec s objemem snad 17 litrů, že? Pamatuju, že takový motor z blízka byl exponát, který mě asi nejvíc zaujal v tatrováckém muzeu v Kopřivnici …

honza19hk

ano V12 17 litrů, spotřba po silinici prázdná cca 50–60litrů, v terénu a při záteži klidně i 100litrů.

Ale např u vyproš´tovacího tanku VT55A je motor V12 40 litrů obsah a spotřeba 300–1100litrů na 100km.

honza19hk

je to samozřejmě tatra 813. Já moc doře vím co to je protože zrovna tahle je moje,te´d na zimu je naprosto ideální, ptal jsem se jen proto zda se najde ještě někdo kdo tohle zná.
Když to dneska řeknu nějakýmu mla´dákovi tak na mě leda čumí.

gecco

Vím, co to je…
Jezdil jsem na ní – resp. – byl jsem vožen…
😉
Ale zrovna tohle je auto, který bych si někdy chtěl ´vyzkoušet´…
😉

honza19hk

vyzkoušet si to není problém,pujčim ti ji. odkud jsi?