Kniga

Požití rtuti z lékařského teploměru

Před hodinou mi fenka ukousla spicku teplomeru a mozna pozrela i trochu rtuti. Volala sem na veterinu, tam mí bylo receno, ze v tomto stavu neni toxicka, Patram po netu a na ruznych diskuzich nachazim ruzne nazory. Takze vi nekdo jak to je? Zda ji to muze otravit nebo ne?

Odpovědi
friggo

rtuť jako taková nebezpečná pro organismus dle chlapíka, co jí má padesát kilo v kanceláři už dobrých dvacet let a má na to titul, není :) asi tak ve stručnosti. jinak, rtuť je toxická v případě, že jde o její oxidy, také pokud jde o páry, ale samotná ne. důkazem budiž vám fontánka plná rtuti někde v Ženevě (?), z celkem pochopitelných důvodů poměrně miniaturní. být to tak toxické, tak si to k baráku nepostaví. pokud ukosnul teploměr, spíše bych se starala o to, zda nespolknul i nějaké sklo, to by mohlo nadělat větší paseku