Tristania

Ve velkém technickém průkazu mám zapsán jen 1 rozměr pneu. Mohu použít jiné, nebo jsem omezen pouze na tento rozměr?

Ve velkém technickém průkazu mám zapsán jen 1 rozměrpneu a to r13 175/70 mohu použít jiné (třeba r13 165/70), nebo jsem omezen pouze na tento rozměr?
Je to trochu smůla, vím že na úřadě sedají připsat.
Mám Suzuki Baleno, vešly by se tam vpohodě i r16 :(

Odpovědi
Lamalam

Nejde o to, co by se vešlo v pohodě, ale o to, co je zapsané v TP. Můžeš použít všechny rozměry zapsané, takže v tomto případě pouze jeden. Další rozměry se dají dopsat, ale je vyžadován písemný souhlas výrobce.