firnen27

Pozdní příjmačky?

Ahoj,
chodím do kvarty na osmiletém gymnáziu a nějak mě nenapadlo uvažovat o přestupu na SŠ. Teď si mi ale začalo líbit technické lyceum. Problém je že příjmačky už byly a teď už by mě asi nevzali. Mám to ještě zkusit? Nebo je lepší dodělat kvintu a až potom zkusit příjmačky na SŠ (zkusila bych jaké je to na vyšším gymplu a zároveň bych od kamarádů zjisila jaké to je na tom lyceu)?

PS.: Myslíte že technické lyceum je dobrá škola? ;)
Doplňuji:
Předem díky za odpověď.

Odpovědi
Funna

záleží na každé škole, jaké má pravidla pro přijímání studentů..školský zákon přímo stanoví, že ředitel školy může po ukončení prvního kola přijímacího řízení vyhlásit další kola přijímacího řízení k naplnění předpokládaného stavu žáků…takže se musíš zajímat na KONKRÉTNÍ škole…ne tady!…případně to zkusit za rok…a jestli je to dobrá škola?…opět záleží kam chodíš…obecně je to podobné jako normální gympl, je to přece lyceum, jen se tam např. nemusíš mít 2 jazyky a bere se tam více technických předmětů (ale např. knížky na matiku, mají oba gymly stejné)…co je přesnou součástí výuky si musíš opět zjistit na KONKRÉTNÍ škole…jestli chceš pokračovat na technické výšce, je to určitě lepší, než všeobecné lyceum…jenže ty zjevně nevíš, co chceš .-)…