Pozdní dodání zboží z e-shopu

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho zda-li jsem povinen převzít zboží objednané z e-shopu když se doba dodání spozdí? Bylo uváděno 6 pracovních dní a 10 je pryč a nic. Nemám již o toto zboží zájem a prodejce chce at jej převezmu. Je na to nějaký zákon? Děkuji R.C.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud při objednávce nebyl uzavřen nějaký dodatek ve formě smlouvy, můžete zboží odmítnout. Kupní smlouva vzniká až v okamžiku kdy zboží zaplatíte. Pokud jste ho již zaplatila kupní smlouva sice vznikla, ale zase máte právo do 10 dnů od smlouvy odstoupit bez udání důvodu. Platí pro zboží kupované na internetu.
Doplňuji:
Nemá smysl zde slovíčkařit. Zde je zákon:

http://www.klapo-ostrava.cz/cs/znate-sve-prava-vite-kdy-a-jak-vratit-zbozi-zakoupene-v-e-shopu.html

Další odpovědi
tom004

To není tak jednoduché.Ob­jednávka,i po internetu,je stejně závazná,jako psaná.Takže jste zboží povinen převzít.Jiná otázka je,jak byla formulována lhůta dodání.Je rozdíl jestli bylo napsáno,>zboží dodáváme do 6 pracovních dnů<,nebo,>zboží dodáme do 6 pracovních dnů<,ap. V prvním případě nemusí být dodržena lhůta 6 dnů,v druhém ano.Můj názor je,že zboží byste měl převzít,protože smluvní vztah mezi Vámi a prodejcem vznikl už v okamžiku přijetí vaší objednávky prodejcem. Když zboží nepřevezmete,může prodejce požadovat,minimálně náklady na přepravu + ostatní vzniklé „škody“. Každopádně,bych si pořádně pročetl dodací podmínky,práva a povinnosti obou stran.

Michal Kole

Mosoji, 14 dní je na odstoupení od smlouvy uzavřené po netu. Pokud na to prodejce neupozorní lhůta je až měsíc (30 dní)