savana

Pozastavení živnosti,OSVČ,OS­SZ,ÚP

Od 1.1.2010 do 31.12.2010 jsem byla účastníkem na důchodovém pojištění.V e­videnci OSSZ jako OSVČ od 1.9.2006 do 31.12.2010.Živnost jsem pozastavila 31.1.2011.Na úřadu práce jsme od 1.12.2010.Měla jsem být zařazena jako zájemce o zaměstnání.Za­řadili mne jako uchazeče i přes to,že jsme neměla pozastavenu živnost.Tím,že se kryjí datumy registrace na ÚP a OSSZ mi prý nevzniká nárok na podporu v nezaměstanos­ti.Kde nastala chyba?

Nejlepší odpověď
AndreiRanger

Vzhledem k tomu, že jste byla OSVČ od 1.12.10 – 31.1.11, byla jste více méně pracující člověk a v tomto období jistě nárok nevzniká, ale pokud jste platila důchodové pojištění 1 v posledních třech letech, nevidím důvod, proč by Vám neměla být udělena podpora od 1.2.11.

Nicméně tato situace je zvláštní i tím, že vás úřad vedl jako nezaměstnanou když jste byla OSVČ. To je jistě jeho pochybení, pokud měl správné informace. A jako takové je toto rozhodnutí napadnutelné, proti nepřiznání dávek se myslím dá odvolat, udělejte to a poukažte na tuto minelu.