reika

Jak udělat z fotografie pozadí na pozvánku, aby nerušila text?

Zdravím všechny! Potřebuji udělat z fotografie pozadí na pozvánku, ale nevím, jak na to, aby nerušila text. Zprůhlednila jsem ji ve PhotoFiltreStudio na 50%, ale není to ono. Poradíte mi, jak udělat z té fotky hezké pozadí, které by nerušilo text? Děkuji.

Fotka z přírody.

Odpovědi
MobilManiak

Buď ještě zesvětlit nebo vyměnit fotografii, úplně se jí vzdát…Fotografie jako pozadí mnohdy nedělá dobrotu. Jaká to je fotka?
Takže zesvětlit,zes­větlit,zesvětlit, zkuste si pohrát s jasem, kontrastem,…buď v nějakým programu (třeba v Windows 8.1 nebo 10 Fotky), Wordu klidně.

Kepler

Už foto musí být takové, aby aspoň jedna jeho část byla jednolitá (vodní hladina, obloha). Sem pak můžeme vložit text, který rušit nebude.

mosoj

Barva písma a pozadí musí být vzájemně v kontrastu.
Většinou pomůže změnit barvu písma. Písmo musí být umístěno buďto na tmavých, nebo světlých částech fotografie. Málokterá barva písma vyhovuje oběma požadavkům a když, tak to není hezké.
Také zkus vrstvy obráceně. Písmo dolů a foto nahoru. Foto nezesvětlovat ale zprůhlednit. Prostě je třeba si s tím pohrát.

isteron

Na skicároch sa dá vložiť aj písmo, keď sa nastaví priehľadný text. Len treba vyhľadať farbu písma, aby navzájom kontrastoval s pozadím.

hippeace

nejsem designer, ale kupuji pravidelně PFka, v pozadí je fotografie která vypadá jako překrytá lehce průhlednou bílou vrstvou a na tom je černé PF, nikdy mi nepřišlo že by se to nějak spolu pralo