Avatar uživatele
reika

Jak udělat z fotografie pozadí na pozvánku, aby nerušila text?

Zdravím všechny! Potřebuji udělat z fotografie pozadí na pozvánku, ale nevím, jak na to, aby nerušila text. Zprůhlednila jsem ji ve PhotoFiltreStudio na 50%, ale není to ono. Poradíte mi, jak udělat z té fotky hezké pozadí, které by nerušilo text? Děkuji.

Fotka z přírody.

Upravil/a: reika

Zajímavá 0 před 2959 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
MobilManiak

Buď ještě zesvětlit nebo vyměnit fotografii, úplně se jí vzdát…Fotografie jako pozadí mnohdy nedělá dobrotu. Jaká to je fotka?
Takže zesvětlit,zes­větlit,zesvětlit, zkuste si pohrát s jasem, kontrastem,…buď v nějakým programu (třeba v Windows 8.1 nebo 10 Fotky), Wordu klidně.

Upravil/a: MobilManiak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Už foto musí být takové, aby aspoň jedna jeho část byla jednolitá (vodní hladina, obloha). Sem pak můžeme vložit text, který rušit nebude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Barva písma a pozadí musí být vzájemně v kontrastu.
Většinou pomůže změnit barvu písma. Písmo musí být umístěno buďto na tmavých, nebo světlých částech fotografie. Málokterá barva písma vyhovuje oběma požadavkům a když, tak to není hezké.
Také zkus vrstvy obráceně. Písmo dolů a foto nahoru. Foto nezesvětlovat ale zprůhlednit. Prostě je třeba si s tím pohrát.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Na skicároch sa dá vložiť aj písmo, keď sa nastaví priehľadný text. Len treba vyhľadať farbu písma, aby navzájom kontrastoval s pozadím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hippeace

nejsem designer, ale kupuji pravidelně PFka, v pozadí je fotografie která vypadá jako překrytá lehce průhlednou bílou vrstvou a na tom je černé PF, nikdy mi nepřišlo že by se to nějak spolu pralo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek