Hanah

Požadavek „výboru“ SBV-uvolnit námi používanou "prádelnu"pro řemeslníky.

Protože jsme už jako jediní využívali sklepní koji a pro stálé mokro byla nepoužitelná,náh­radou byla již nepoužívaná prádelna.To bylo sjednáno ještě před ustanovením SVB /předcházejícím správcem bytů/ a požadavek předložen po nástupu výboru SVB.Nyní nový výbor nám šlape na paty-uvolnit místnost pro řemeslníky,kteří budou opravovat střechu.Podotý­kám,že námitku o dalších prostorách k využití nebral výbor na vědomí.Ani nestojí o poplatek z pronájmu.Noví a mladí lidé o sklepy nestojí a nechápou naše protivenství proti výboru.Tak mokrý sklep /vlhko,mokro,zá­pach,plíseň/ne­můžeme používat a náhradní prostor musíme do měsíce uvolnit.Proč jsou takoví,vždyť tady třeba ani za krátký čas nebudeme.Mohou násilím nám to vyklidit ven?

Nejlepší odpověď
anonym

Musíš se radikálně a kvalifikovaně bránit. Vyházet ti to nemohou, museli by dát písemnou výzvu s termínem, pak navrhnout exekutivní vyklizení anebo uskladnění v náhradních prostorách, stále je to váš soukromý majetek.
Taď je rozhodné, zda máš původní evidenční list s výměrou sklepní kóje, což je součástí smlouvy k bytu. Po privatizaci máš nárok na podíl společných prostor, na tom můžeš též trvat. V neposlední řadě u současných bytových norem je sklep běžným standardem, tak na něm trvej.
Zkusil bych odkladné vyjednávání, nechť využijí zbývajících 2 suterénních místností.