Povinnosti policisty

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, zda existuje nějaké nařízení či metodický poky nebo jiný právní předpis, který upravuje postup policisty při sdělování informací pozůstalým. Jde mi hlavně o to, jestli je někde uvedeno, jakou formou, zda osobně, telefonicky … Za případné odpovědi předem děkuji Jana

Odpovědi
LuciJe

Formu žádný předpis neupravuje, i nemocnice obvykle informují písemně či telefonicky. Informace by každopádně měla být předána citlivě a důstojným způsobem.