čaganek

Povinnost pronajímatele

Nevíte někdo jaké jsou povinnosti pronajímatele, pokud v komerčním prostoru, který mám pronajat (hospoda), není dostatečné topení? Prostor má dvě místnosti, a v každé po jednom topném tělese. Topíme plynovým kotlem. Abychom prostory vytopili, musíme mít kotel puštěn na velkou teplotu, čímž nám nejspíše vznikají vetší náklady na plyn, nehledě na chlad v místnostech. Situaci by řešily dvě topná tělesa navíc. Musí tohle hradit pronajímatel, nebo nájemce? Díky.

Odpovědi
tom004

Dobré ráno.Nemusí.Pí­šeš,že je to vytápěný prostor. V případě,že bys ho využíval jako sklad,obchod,ap­.,topení by zřejmě vyhovovalo. Záleží také na tom,jak máš sepsanou nájemní smlouvu. Ale stejně si myslím,že si budeš muset dodatečná tělesa pořídit na vlastní náklady. Samozřejmě po domluvě a povolení pronajímatele.