Henry099

povinnost podat daňové přiznání

Do jaké výše zisku osoba nevydělečně činná nemá povinnost podat daňové přiznání. Jedná se o příležitostný prodej a nákup cenných papírů, kdy není dodržen časový test 6 měsíců? Je možné si při vyšším zisku odečíst od základu daně např. odečítatelnou položku na poplatníka, tuším, že kolem 25 tis Kč?

Nejlepší odpověď
standa

Nejprve bych upřesnil pojem „do jaké výše ZISKU“… v níže uvedeném kontextu je nutné používat pojem „PŘÍJMY“

Příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného pronájmu movitých věcí, včetně příjmů z ´nepodnikatelské´ zemědělské výroby, jsou osvobozeny od daň.povinnosti pokud jejich úhrn za rok nepřevyšuje částku 20 000 Kč.

Pokud podáváte daňové přiznání, tak si slevu (24.840 Kč) na sebe, jako poplatníka, můžete uplatnit vždy.

Sleva na dani se odečítá od celkově vypočítané daně.

A určitě víte, že můžete uplatnit řadu dalších slev… viz odkaz níže

Zdroj: http://www.me­sec.cz/dane/dan-z-prijmu/pruvod­ce/slevy-na-dani/