led

Povinnosť detí pomáhať na starobu rodičom

je jasná. Ale…
Ako je to v prípade, keď biologický rodič otec/matka opustil deti už v detstve (rozvod, emigrácia,…). Sú aj vtedy deti povinné sa postarať o takých rodičov, v prípade ich nemohúcnosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by přišlo tvrdé na tvrdé, tak by musel rozhodnout soud. Faktem je, že skuteční rodiče jsou pro většinu soudných lidí ti, kteří ho vychovali.

Další odpovědi
fcoop

Tady není žádné „ANO“, nebo „NE“.
Bude to případ od případu.