adik97

Co jsou povinně volitelné předměty?

Dobrý den, co to znamená „povinně volitelné předměty“? Občanská nauka, Matematika, Informační technologie IT, Matematický seminář/konverzace 1.CJ*. To si můžu vybrat nějaký předmět?

Původní neotázka
povinné volitelné předměty

Nejlepší odpověď
quentos

U nás to bývalo tak, že že si z těchto předmětů povinně musíte jeden zvolit.
Takže nejlépe se zeptat na dané škole.

Další odpovědi
annas

Pokud chcete pokračovat na vysoké škole, vyberte si ten předmět, z něhož bude skládat např. přijímací zkoušky, nebo se na vysoké škole vyučuje, nebo vám bude jinak vyhovovat kvůli specializaci atd.

Tím se zvolený (volitelný) předmět stane pro vás povinným.

Z toho důvodu proto školy tyto povinně volitelné předměty nabízejí.

Povinné předmět např. češtinu, tělocvik si nevybíráte, jsou dané přímo osnovami, ale u povinně volitelných předmětů máte možnost volby.

klumprt

Já jsem tomu vždycky rozuměl tak, že si z těchto povinně volitelných musíš povinně některý zvolit a pak absolvovat. Ne všechny, ale alespoň jeden (nebo jiný počet, který vyžaduje škola). Je to něco jako výběr specializace. Když mě baví počítače a myslím si, že bych to mohl rozvíjet, tak si zapíšu Informační technologie. Když mě baví knížky, tak si vyberu třeba Literární seminář.
Pak jsou nepovinné předměty, které si můžeš zapsat nebo zcela ignorovat.
A povinné předměty jsou asi jasné.

cochee

Já si myslím, že správně ten termín zní „povinnĚ volitelné předměty,“ ne „povinnÉ“. To značí, že povinně si mezi nimi musíš vybrat a ten předmět pak budeš dělat (a ten druhý ne), ale povinně jeden z nich. Například si budeš muset zvolit mezi matematickými cvičeními a konverzací v německém jazyce. Nebo třeba dva ze tří: fyzikální cvika, chemická cvika, programování – jeden z nich nebudeš muset dělat, dva ano.

Drap

Ano. Pokud si ho vybereš /zvolíš/, stává se pro tebe už předmětem povinným

Efchen

Podle me to zanmena, ze si predmet musis zapsat, protoze je povinny, ale ve volitelnem obdobi. Takhle je to u nas ve skole.

Dochy

Já to (na rozdíl od některých přispívajících) znám takto:
Povinně volitelný (povinně musíš zvolit jeden z nich a ten navštěvovat)
Nepovinný (můžeš si jej zapsat/zvolit, ale také nemusíš)
V obou případech se po tvé volbě/zápisu pro tebe stávají povinnými.

Určitě bude podrobněji rozepsáno ve školním/studijním řádu školy.