Povinné ručení. Už druhý rok v lednu přijde pošt. sdělení o neplacení pojistného od ALLRISK

Je to normální?

Vážený pane.,

tímto Vám, jako vlastníkovi níže uvedených předmětů pojištění sdělujeme, že u nich není řádně placeno pojistné.

V této souvislosti byla odeslána upomínka dlužného pojistného plátci pojištění a v případě, že pojistné neuhradí ve stanovený termín, hrozí zánik pojištění.

.
.
.
Jiří Toman jednatel společnosti.
Tolik citace z doručení.
Musím na toto upozornění reagovat když je zaplaceno pov. ruč. na celý rok? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nemusíte reagovat, ale ve vlastním zájmu byste to udělat měl, a to písemnou formou s tím, že zdvořile žádáte o vysvětlení obchodního sdělení, které Vám pojišťovna zaslala.
Může jít o nedorozumění v pojišťovně, ale stejně tak jste něco nemusel při uzavření pojistné smlouvy pochopit Vy. Doporučuji Vám opravdu na pojišťovnu napsat, aby Vám vysvětlili, o co se jedná. Je lépe řešit to písemnou formou přímo na centrále, než přes sjednatele, nebo na pobočce. Má zkušenost pojišťováka je taková, že co mám ověřeno písemně z centrály, je pro mne dokladem, se kterým mohu argumentovat v případě dalších problémů nebo nejasností.

Další odpovědi:

Stříbrný

Já bych byla spíš pro osobní jednání na pobočce. Můžete mít nastavený špatně účet příjemce, pojištovny to mívají jinak, ikdyž navenek vypadá vše v pořádku, mně se takhle nestrhávalo inkaso pojistek u České pojištovny, řešila jsem to 3x osobně na pojištovně i v své bance a stejně to stále neprocházelo, až jsem se naštvala a dala si trvalý příkaz, ale jak říkám, existuje tam nějaký převodový účet mezi Českou spořitelnou a pojištovnou a platba se nezapočítává. To jejich sdělení nepodcenujte, vypadá to, že vaše peníze leží někde nezaúčtované a pojistka vám propadne a navíc nejste pojištěný, když neplatíte.

Bronzový

V současné "exekutorské" době je potřebné reagovat na každý dopis,byť i banálního znění a ptát se PROČ.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.