Avatar uživatele
tom004

Povinné pojištění a potvrzení o zaplacení

Slyšel jsem, že nestačí mít při silniční kontrole platnou zelenou kartu, ale je třeba předložit i potvrzení na ten který kvartál. Pokud je to pravda, jak řešíte potvrzení v případě platby převodem z účtu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4794 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

To jsi opravdu jen slyšel.
V případě, že by byll policista v tomto neoblomný, šel bych do správního řízení, jelikož zákon jasně ukládá, které doklady je řidič povinen při kontrole předložit.

Zde je uveden pouze doklad o pojištění-tedy zelená karta a nic víc, krom dalších dokladů (ŘP, OTP, potvrzení lékaře nad 60 let, atd.).

(8) Řidič motorového vozidla musí mít při řízení u sebe

  1. řidičský průkaz,
  2. osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu2),
  3. doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla podle zvláštního právního předpisu9),
  4. doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče podle § 87 odst. 3.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
niemand

Ano, buď správní řízení – zde budťe obzvláště pečlivý při sepisování záznamu s policistou. ne/nechte si do protokolu zapsat vše co ne/chcete. Pokud ale nechcete vstupovat do války se systémem, vytiskněte si potvrzení o zaplacení a vozte jej sebou. Hezký den

edit: omlouvám se, neodpověděl jsem na otázku. Já jsem připraven vstoupit do války se systémem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Tome, slyšel jste špatně. Je to jedna paní povídala.....o Čer­vené Karkulce.
Žádný policista(ka) Vás za to nepošle do správního řízení!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek