januli

povinné jazyky na základní škole

jsou na základní škole povinné dva cizí jazyky(AJ a NJ) a od které třídy se začíná vyučovat ten druhý?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Od září se budou žáci nejpozději v osmé třídě povinně učit druhý cizí jazyk. .

Změny přináší upravený Rámcový vzdělávací program, který začal platit před sedmi lety. Ministerstvo školství reagovalo revizí osnov na aktuální trendy ve vzdělávání.

Cizí jazyk se nyní děti povinně začínají učit od třetí třídy, většina si vybírá angličtinu. Druhý cizí jazyk se dosud učil jako volitelný. Nově ale bude povinný, a to nejpozději od osmé třídy. Minimální časová dotace pro druhý jazyk bude šest vyučovacích hodin, které se rozloží do zvoleného počtu roků výuky. Tedy například tři hodiny v osmé a tři hodiny v deváté třídě, nebo dvě hodiny týdně od sedmé do deváté třídy. Výjimku budou mít pouze žáci s poruchami učení nebo se zdravotním postižením, kteří budou moci využít hodiny navíc k rozvíjení prvního cizího jazyka.

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/211796-detem-na-zakladni-skole-pribude-povinne-druhy-cizi-jazyk/

Rámcový vzdělávací program pro ZŠ

Další odpovědi
anonym

Letos ještě 1 povinný jazyk, od září už 2, viz poslední otázka před 3 dny:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/sirava-hotelnictvi

M.

Tuším, že budou povinné dva jazyky příštím rokem, ale nejsem si jistá. Já měla druhý (zatím ještě nepovinný) od sedmé třídy, tuším.

LůcaDůcaPůca

Nyní je jeden poviný od 1. nebo až 3. třídy. To je aj. Potom v 8 třídě si žáci vybírají další povinný jazyk. Je to podle toho co je to za školu, někde mají jen NJ ale třeba my jsme si mohli vybrat ze čtyř jazyků ( NJ, ŠJ, FJ a RJ ). Ps: Vybrala jsem si nj a teď berem rozkazovací způsob :D