Avatar uživatele
Pokročilý

Jaká je povinna vybava cyklisty??

Jakou vybavu musi mit cyklista, pokud jede na kole ? Jsou napr. helma a chranice povinna, nebo jen doporucena vybava ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Přilba je povinná pro cyklisty mladší 15 let.
Jinak (pokud pominu vybavení bicyklu) není povinná žádná výbava.
Doporučená je přilba, reflexní oblečení (nebo aspoň pásky).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Do povinne vybavy bych zaradil mozek. Kazdy den potkavam cyklisty jedouci po chodniku.
Jednou jsem se takoveho inteligenta pri cekani na zeleneho panacka zeptal, jestli si vsimnul, ze je na chodniku a ne na silnici. Odpovedel mi, ze se v Praze po silnici neda jezdit, ze je to nebezpecne. Co bude, az se podobne rozhodnou ridici motorek a aut, to jsem se nedozvedel. Naskocila zelena, cyklista slapnul do pedalu a po prechodu ujel. Obcas si rikam, ze bych chtel byt policajt...
Doplňuji:
rigormortis: nesmysl, cyklista smi kolo po chodniku pouze vest. Pokud tvrdis opak, jiste tvrzeni dolozis prislusnym paragrafem. Usnadnim ti hledani - jizdu na kole upravuje § 57 a nasledujici zakona o provozu na pozemnich komunikacich - http://www.vsechny-autoskoly.c z/…


Avatar uživatele
Bronzový

Hamone...jízda po chodníku není mimo zákon, pouze má své pravidla (cyklista nesmí ohrozit chodce a nesmí být na silnici vyhrazený pruh pro cyklisty).
A ten přechod byl bez pruhu pro cyklisty?
Navíc skoro nikdo nezná ani přednosti na přechodech vůči cyklistům a už vůbec nechápou, že když se zařadím do pruhu pro auta tak nepáchám zločin proti lidskosti.


Avatar uživatele
Stříbrný

Není povinná žádná výbava, jen kolo musí mít schválené prvky.
Opradu jste položil otázku tak, jak očekáváte odpověď?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Hamon

Aby bylo jasne, proc ma dokazovat sve tvrzeni nekdo jiny, pak v § 53, odst. 2 zakon o provozu na pozemnich komunikacich rika, ze "Jiní účastníci provozu na pozemních komunikacích než chodci nesmějí chodníku nebo stezky pro chodce užívat, pokud není v tomto zákoně stanoveno jinak."
Takze jestlize nekdo tvrdi, ze cyklista muze po chodniku jet, musi znat paragraf, kde je to dovoleno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.