Avatar uživatele
Dudlikator

Povinná vojna je zpět?

Teď jsem se dozvěděl, že se vrátila povinnost na půl roční vojnu. Mělo by to být od 19. do 30.let. Ráno prý bylo v televizi, že už je to schválený. Je to vůbec pravda?
Doplňuji:
No a ještě jsem zapomněl napsat, že by se toho měly zúčastnit i ženy, takže to vypadá jakoby se připravovali na válku

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Pokud vím tak nastanou opět tzv. odvody. Ale neznamená to, že by odvedenci šli sloužit několikaměsíční základní vojenskou službu. Je předpoklad, že by byla lepší statistika kolik schopných mužů (děvčata se nyní budou asi bavit) má stát k dispozici. V případě hrozby nějakého konfliktu by se tito zaevidovaní odvedenci zúčastnili několikatýdenního základního výcviku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-narod-zdravejsi

Je vidět jak sledujete zprávy. Zejména ten voják z povolání !!
Záměr případné úpravy zákona spočívá v tom, že by v případě vyhrocené situace umožňoval povolávat do armády jednorázově vybrané občany do 30 let včetně žen k základnímu výcviku, aniž by bylo nutné vyhlašovat mobilizaci.

Ať žijí dezinformace v našem tisku.

Schválené zatím nic nebylo. Takže se o definitivní podobě nedá hovořit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
England1522

Ahoj, můj otec je u armády mnoho let a já jsem se ho na tuto informaci ptal a odpověděl mi že vojna to nemá být ale že se kluci či muži budou muset se zúčastnit některých cvičení ve vojenských lesích a jiné. naučí se střílet a tak podobně a z toho důvodu že armáda ČR na rozlohu státu je příliš malá a nemohla by se jak ubránit takže tohle je řešení pro každé případy. Válka nebude a to se ví ale stabilita v Evropě je nízká takže se NATO a jiné evropské státy zbrojí pro každé případy. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že je to nesmysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vertigo

Ministr Stropnický: Povinnou vojnu zavádět nebudeme:
http://x.co/4xHIX

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tencosepta

Jestli na vojně dobře vaří mladé slečny, tak to povinný bude. A žádný odmlouvání!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek