Tw!st

Povinná školní docházka se pro romy nevztahuje ?

Nebo existuje paragraf který tvoří výjimku pro sociálně slabší, kteří školní docházku podle zákonu č. 561/2004 Sb. nemusí splňovat ? Mluvím tu o romských osadách kteří žijí na jihu čech a východu slovenska ve kterých je životní styl zaostalý zhruba o 1000 let ( kdo viděl nějaká videa o romských osadách pochopí). Kdyby bílá rodina byla na tom identicky stejně, měla by stejná práva jako zmíněná zaostalá skupina s dvojmístným IQ ? Není to v podání státu rasizmus vůči národů slušných a vzdělaných čechů ?
Doplňuji:
Omlouvám se v druhé části otázky za menší odbočení od tématu.

Nejlepší odpověď
ivzez

Povinná školní docházka se vztahuje na všechny,
nikoliv PRO (někoho/nikoho).

V souvislosti s otázkou na povinnou školní docházku mne
zarazil počet chyb – jedna v nadpisu, šest v dalším textu…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Je-li školní docházka upravena zákonem, tedy zákonem České republiky, musí se jím řídit. V případě, že se tímto zákonem nebude řídit nastoupí sankce.