Ivetka303

povinná školní docházka a pravopis

Nechápu, jak je možné, že lidé píšou s takovými hrubkami (pochopím složitosti), když se v základní škole učí PRAVOPIS
Bohužel mooooc příspěvků tady se nedá kvůli hrubkám ani číst..
Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
dudu

Ano je to k hořkému pláči a nejsmutnější je, že z českého jazyka dnes na všech stupních škol excelují tzv. banánové děti. Jsou to děti vietnamských imigrantů, které se již narodily v Česku. I mezi sebou dnes hovoří převážně česky, i když jsou zato rodiči káráni.
Největší chybou je, že dnešní mladá generace se málo zajímá o literaturu a nečte.

Další odpovědi
chudst

Bylo to zde uz hodnekrat, staci se podivat do modre listy.

Muzu na to rict jen jedno: „je to smutne“. Preklepy mi nevadi, hrubky docela ano. Kdyz je to sem tam nejaka, nic se nedeje – cloveku to obcas pri psani textu ulitne, zvlast kdyz si ho potom nekontroluje. Ale aby zde nasekali nekteri lide v jedne otazce/odpovedi pet chyb… „je to smutne“.

Sůwa

Docela mne rozesmálo, když na dotaz k výpočtu příkladu z matematiky některý rádce posílal dotyčného tazatele/ku na základní školu a v odpovědi „vyšil“ pěknou hrubku. Asi by se tam taky někdy měl zastavit na hodině ČJ. Bylo to nedávno, ale nemělo smysl to komentovat. 😁

annas

Máte pravdu. Je vidět, že mnohé uživatele pravopis zajímá, jak svědčí asi 15 stránek podobných otázek.

Jenže když někoho upozorníte na hrubé chyby, tak si vysloužíte různá „pojmenování“ – bez dalšího komentáře.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­34&q=pravopis&sa=Vyh­ledat#983

led

Je to ľahostajnosťou voči vlastnému jazyku.

Doplňuji:
Vyhovárať sa na úroveň školstva je snáď najčastejšia výhovorka súčasnosti.
Škola nemôže nikomu nasilu vtĺcť do hlavy vedomosti (všeobecná mienka), dôležitá je vzájomná spolupráca: chcem/nechcem.
Nie nadarmo sa hovorí opakovanie je matkou múdrosti. Ale komu sa chce?!…

Drap

Úroveň našeho školství stále klesá, tak co by jsme měli očekávat ?