Avatar uživatele
anonym

Povinná nebo dobrovolná vojenská služba. A proč?

Povinná nebo dobrovolná vojenská služba. A proč? Je dobré také rozepsat, ale to nechám na Vás.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Pájo před 3984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Odpoveď byla označena jako užitečná

Povinná vojenská služba

Doplňuji:
Byl jsem 2 roky na vojně což bylo zbytečně moc. Ale 3-měsíční povinná vojenská služby by byla dobrá. Jednak výcvik pro potřeby státu při likvidaci různých přírodních katastrof u nás (např. povodně) a jednak by nebyla vůbec špatná pro dnešní mladé kluky.

Upravil/a: suaeda

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Dobrovolná vojenská služba

Zažil jsem ještě povinnou.

Za současného stavu stačí dobrovolná. Myslím, že se stále najde dost lidí, kteří do armády chtějí jít dobrovolně. Reálně si i jezdí „zaválčit“ na mise. Občas je překvapí, že při tom někdo zařve. Vidí v tom ale vesměs svoje poslání, vlastní realizaci a přínos.
Doplňuji:
Pro „povinný vojenský základ“ cca 3–4 měsíce dlouhý pro každého bych byl všemi deseti.

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pl4toon

Dobrovolná vojenská služba

S ohledem na krásné vzpomínky z vojny jsem nejdřív chtěl dát povinnou. Ale pak jsem si vzpoměl, jak mi nástup na vojnu zkomplikoval studia. Takže jsem dal dobrovolnou. Mohl jsem mít po škole o rok dřív, kdyby nebylo vojny, a spousta věcí se mi vytratila během toho roku z hlavy, takže o to těžší jsem pak měl nový začátek ve škole.
Ale na druhou stranu je mi trochu líto těch kluků, co si vojnou neprojdou, ono je opravdu něco na tom, že vojna dělá z kluků chlapy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Dobrovolná vojenská služba

Mno vycvikac tj. 3 mesice by i mohl bejt povinnej. To stalo za to zazit. Myslim ze neco takoveho jeste dela policie a hasici. To byl docela mazec, cviceni, strelby, zakonceno prezitim, clovek se az divil co dokaze. Takova dobra chlapska zkusenost, pro lecktere mladaky to bylo poprve z domu bez rodicu.
Zbytek vojny rajony apod. stalo za prd a nemelo smysl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Povinná vojenská služba

Doplňuji:
Rok určitě 🙂

Upravil/a: aramah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Dobrovolná vojenská služba

Dnešní mladí by tu povinnou potřebovali jako koza drbání,aby si uvědomili,že život není jen procházka růžovým sadem,tu povinnou jsem zažil 2roky nuceně,ale konstatuju,že to bylo na dvě věci,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JuddH

Dobrovolná vojenská služba

0 Nominace Nahlásit