Avatar uživatele
Damiana

Povidla nebo mák navrch koláče?

Hezké nedělní odpoledne.
Peču linecký makový koláč s povidly. Co je lepší, dát na těsto makovou nádivku a potřít ji povidly nebo naopak? Nahoru přijde ještě máslová drobenka. Díky. 🙂
Doplňuji:
S pouze makovou žmolenkou bych nepochodila Hanulko! Manžel rád máku na tři prsty! Náplň mám hotovou (svařený mák se smetanou, skořicí, vanilkou a cukrem), žmolenka je skořicová. Tak tam tedy nejdříve vrznu ta povidla(naředěná rumem), jak říká Dráp, na tom máku by se pak hůř roztírala. 🙂 Šlo mi o to, aby se povidla dříve „nechytala“.
Díky za rady, jdu to potřít, trouba už fajruje. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, tom004, briketka10 před 4380 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Moc nad tím nepřemýšlešj, oboje je prudce jedlé. Osobně bych volil povidla jako základní vrstvu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

U nás se dělají oddělené.Půl koláčů s mákem,půl s povidly. Drobenku na všechny. Přeji dobrou chuť k nedělnímu obědu a koláče ke kávě budou,hm,asi se pustím do pečení,ňamka. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

jé mňam nemám tu nic sladkýho do Globusu daleko obojí a na půl a ten obrovskej mám nejradši až se mi láme v ruce :DD
Doplňuji:
jó a s MANDLEMA :DD

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
veruska

Povidla by se na makovou nádivku patně roztírala,takže povidla,maková nádivka,drobenka.
Doplňuji:
omlouvám se za chybu-špatně roztírala

Upravil/a: veruska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Zkus oboje a podle úspěchu u jedlíků dostaneš jasnou odpověď. U mě by to bylo 1:1. Na pekáči nic nezbyde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

já bych dala povidla a na to bych dala drobenku ,do které bych přimíchala mák… také to dělávám

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

ad Tom004: Díky za přání, koláč už začíná pomalu řádit, chudáci sousedi – na chodbě to za chvíli bude jako v cukrárně! Hezkou neděli. 🙂

před 4380 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek