Damiana

Povidla nebo mák navrch koláče?

Hezké nedělní odpoledne.
Peču linecký makový koláč s povidly. Co je lepší, dát na těsto makovou nádivku a potřít ji povidly nebo naopak? Nahoru přijde ještě máslová drobenka. Díky. 🙂
Doplňuji:
S pouze makovou žmolenkou bych nepochodila Hanulko! Manžel rád máku na tři prsty! Náplň mám hotovou (svařený mák se smetanou, skořicí, vanilkou a cukrem), žmolenka je skořicová. Tak tam tedy nejdříve vrznu ta povidla(naředěná rumem), jak říká Dráp, na tom máku by se pak hůř roztírala. 🙂 Šlo mi o to, aby se povidla dříve „nechytala“.
Díky za rady, jdu to potřít, trouba už fajruje. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Moc nad tím nepřemýšlešj, oboje je prudce jedlé. Osobně bych volil povidla jako základní vrstvu.

Další odpovědi
tom004

U nás se dělají oddělené.Půl koláčů s mákem,půl s povidly. Drobenku na všechny. Přeji dobrou chuť k nedělnímu obědu a koláče ke kávě budou,hm,asi se pustím do pečení,ňamka. 🙂

briketka10

jé mňam nemám tu nic sladkýho do Globusu daleko obojí a na půl a ten obrovskej mám nejradši až se mi láme v ruce :DD
Doplňuji:
jó a s MANDLEMA :DD

veruska

Povidla by se na makovou nádivku patně roztírala,takže povidla,maková nádivka,drobenka.
Doplňuji:
omlouvám se za chybu-špatně roztírala

Mapel

Zkus oboje a podle úspěchu u jedlíků dostaneš jasnou odpověď. U mě by to bylo 1:1. Na pekáči nic nezbyde.

hanulka11

já bych dala povidla a na to bych dala drobenku ,do které bych přimíchala mák… také to dělávám

Damiana

ad Tom004: Díky za přání, koláč už začíná pomalu řádit, chudáci sousedi – na chodbě to za chvíli bude jako v cukrárně! Hezkou neděli. 🙂