Bronzový

Povídky Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna

Jak sem se tak díval bylo jich tak 120. - Oni je všechny napsali spolu, nebo Šimek po Grossmannově smrti pokračoval sám ???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Povídky Šimka a Grossmanna kompletní. Kniha povídek vyšla v r. 2011,

Šimek s Grossmanem napsali 70 povídek. Povídka "Babička" je poslední ze 70 povídek, které Miloslav Šimek s Jiřím Grossmannem společně napsali.

Více zde: http://sigrosada.webnode.cz/…

Další povídky = Povídky - Miloslav Šimek, Jiří Krampol

Mé příhody z dětství, Exkurze do ZOO, Můj první klobouk, Moje první taneční, Volba Miss, Jak jsem ochoře, Jak jsem se učil kouřit, Návštěva cirkusu
---
Jinak psal ŠImek scénáře
Šimek sám, případně s novými partnery v komické dvojici napsal scénáře k zábavným televizním cyklům Ze Soboty na Šimka (1974–77, r. Ján Roháč + Eduard Sedlář), Decentní večer (1977–80, r. Ján Roháč + Eduard Sedlář); Zajíc v pytli (1985–89, 12 pořadů, r. Vladimír Drha, později Eduard Sedlář; s Luďkem Sobotou, později s Jiřím Krampolem), Telefony (1991–92, 7 dílů, r. Jan Rubeš), Kavárna u Uršuly (1994–95, 4 díly, r. Antonín Vomáčka, s Jiřím Krampolem) a pořadům Výlet pro dva (1983, r. Alexej Nosek, sc. + Václav Šmerák a Luděk Sobota), Jedeme do Evropy (1992, s Jiřím Krampolem), Dallas 213. Konečně doma (1992, oba r. Antonín Vomáčka).

V 90. letech vystupuje i v periodických televizních talk-show s politickou tematikou (Křížový výslech, 1993–94; S politiky netančím, 1995–2000, se Zuzanou Bubílkovou, vše r. Antonín Vomáčka; Politické harašení, 2001–2003, se Zuzanou Bubílkovou). Hojně též Šimek spolupracoval s rozhlasem (od roku 1995 vystupoval v pravidelných pořadech na stanici Frekvence 1).
--

Která díla vyšla knižně - nejde jen o povídky, ale i texty, divadelní hry - s kým spolupracoval a psal - třeba i s J. Fouskem - najdete v odkazu.

http://www.slovnikceskeliterat ury.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Nejsem si jistý, že je to to, na co se ptáš, ale Šimek později pokračoval se Sobotou, Krampolem, Bubílkovou... A přinejmenším jednu povídku (Jak jsme chovali užitečné zvíře) později nahrál Krampol.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.