Zlatý

Povídáte si s květinami?

Když zalejváte ,nebo se o ně prostě staráte,chválíte je ze to jak kvetou a rostou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

ano,asi jsem blázen,ale bud jím domlouvám že rostou kam nemají,nebo je chválím,někdy si jím i postěžuji

Další odpovědi:

Zlatý

Při zalévání je chválím, jak pěkně kvetou.

Já bych si povídal,ale ony mě ignorují.

Zlatý

Ano, květiny při zalévání nejen hladím, ale také s nimi rozmlouvám. Na Kubě údajně existuje rituál, kdy producenti tabáku chodí rostliny na svém pozemku pravidelně verbálně povzbuzovat a chválit., v opačném případě prý kvalita i množství sklizně není to pravé ořechové. Nejsem si ovšem jist jak to praktikují zdejší velkopěstitelé např. u lánů pšenice.

Zlatý

Ja kytky nemam,nikdy mi nevydrzi,ale mamka jich ma spoustu a kdyz nechteji kvest,tak jim pohrozi,ze je vyhodi a ony brzy vykvetou.Jednou jsem ji dala k narozeninam nejakou kytku v kvetinaci,take kvest nechtela,zanesla ji do kvetinarstvi,tam ji pani rekla,ze tahle ani nepokvete,mamka ji pohrozila a ejhle,ona take vykvetla.

Líbil se mě pořad v rozhlase ve kterém mluvila Květa Fialová o své mamince. Ta si s květinami povídala.
Prostě měla svůj svět. Tahle otázka se mě líbí i ta schopnost tvoření světa bez zpráv a bez televize a bez hudby a kdoví čeho ještě.
Odkaz je na stáhnutí mp3:

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/_audio/z avitali-jsme-do-branickeho-div adla-kde-jsme-se-setkali-s-pop ularni-a-oblibenou-hereckou-kv etou-fialovou-zajimalo-nas-jak -proziv--02021974.mp3

Bronzový

Chválím a povídám si s nimi při zalévání a ošetřování.A ony mi za to rostou jako blázni.Někdy si myslím,že se mě snaží vystěhovat z domu aby měly víc místa.Na jaře jsem pokrozila domácímu ibišku,že pokud nepřestane vyhánět neužitečně dlouhé výhony a nezačne kvést,tak půjde z domu.A on?Nejen že kvetl od května do teď ale ještě se rozrostl tak že po létě co byl na dvoře jsem pro něj musela vymyslet nové a větší místo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 650
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.