Sober

Považují se Romové za národ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít odpovědi, několikrát se tato otázka probírala a byla vysvětlena.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=Romov%C3%A9+&s­a=Vyhledat#943

Další odpovědi
anonym

Na svém světovém sjezdu v Londýně v roce 1971 se Romové usnesli, že označením příslušníků romského národa je etnonymum Rom(ové) (rom = muž, manžel; romňi = žena, manželka; roma = lidé) a od té doby se datuje romský požadavek, aby tento fakt byl majoritou respektován.

Zdroj: wikipedie

baghira

Považují se za národ tehdy, pokud je to pro ně zrovna výhodné. A naopak.

Drap

Romové lze považovat za národ, i když je to vlastně jen část národa Cikánů. Označení u nás používané hlavně novináři bývá nepřesné. Označují všechny cikány za romy. I samotní romové mají ještě několik částí.

www

Rádi se považují za národ, i když ani neví, co to je 😁
Zkušenost s etnikem
Ale mrkni do těch odpovědí, tam se jich třeba někdo ptal, taky jsem nekouknul 😁

GM

Národ? Spíš pronárod!

hanulka11

možná si to myslí , podle toho jak se někteří chovají …ale to je myslím v každém národu